Своїми діями чоловік заподіяв шкоду навколишньому природному середовищу в сумі понад 196 тис. грн.
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Звягельської окружної прокуратури, 25-річного жителя міста Корець Рівненської області визнано винним у незаконному зайнятті рибним або іншим водним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду навколишньому природному середовищу (ч. 1 ст. 249 КК України), повідомила Звягельська окружна прокуратура.
Встановлено, що обвинувачений у вересні 2025 року, перебуваючи на території водного об'єкту на території Звягельського району, не маючи належного дозволу на зайняття рибним або іншим водним добувним промислом, незаконно виловив 59 раків під час заборони на їх вилов.
Відповідно до висновку експертизи, своїми незаконними діями чоловік заподіяв шкоду навколишньому природному середовищу в сумі понад 196 тис. грн.
У суді обвинувачений свою провину визнав частково.
Звягельський міськрайонний суд Житомирської області визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у виді 2 років пробаційного нагляду, а також повністю задовольнив позов про стягнення до місцевого бюджету заподіяної шкоди.
Наразі вирок ще не набрав законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження.
