За версією слідства, у 2024 році він підписав угоди, через які постачальнику електричної енергії надмірно сплачено 425,6 тис. грн бюджетних коштів.
Прокурори Звягельської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з комунальних підприємств Звягельської міської ради за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), інформує Звягельська окружна прокуратура.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець у 2024 році підписав додаткові угоди до договору постачання електричної енергії, якими без належних правових підстав збільшено її вартість та відповідно зменшено обсяги постачання.
Зміни до договору внесено без належної перевірки їх відповідності вимогам законодавства у сфері публічних закупівель та умовам укладеного договору. Унаслідок цього комунальне підприємство надмірно сплатило постачальнику електричної енергії 425,6 тис. грн бюджетних коштів.
Завдані територіальній громаді збитки відшкодовано в повному обсязі в порядку представництва прокуратурою інтересів держави шляхом пред’явлення позову, який задоволено судом, а судове рішення виконано.
Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років зі штрафом або без.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Звягельського РВП ГУНП у Житомирській області за оперативного супроводу Управління СБУ в Житомирській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному переслідуванню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
